Cristian Cherchez, nemulțumit după remiza cu Dunărea Călărași! “Am făcut anumite greșeli”

Cristian Cherchez continuă să fie jucător exponențial în angrenajul Chindiei Târgoviște. Atacantul și-a arătat din nou clasa în fața porții adverse și a marcat de două ori în derby-ul cu Dunărea Călărași, încheiat nedecis, cu scorul de 2-2. În disputa cu Dunărea, târgovișteanul a înscris ambele goluri în prima repriză, din lovituri de la 11 metri.

Chiar dacă a înscris de două ori și Chindia a obținut un punct, atacantul s-a declarat nemulțumit de rezultat la finalul întâlnirii. “Egalul nu ne mulțumește. Am făcut anumite greșeli pe care trebuia să nu le facem. Dacă eram mai atenți puteam învinge. În a doua repriză ne-a lipsit ce de-al 11-lea jucător. Eliminarea lui Neicuțescu a fost absurdă. Vom juca fiecare meci la victorie în finalul acestui an și sperăm să venim cu cât mai multe puncte”, a spus Cherchez la sfârșitul jocului cu Dunărea Călărași. Atacantul Chindiei a ajuns la cota 9 în sezonul actual al Ligii a 2-a, după “dubla” semnată cu Dunărea Călărași. În topul golgheterilor eșalonului secund, vârful de lance al Chindiei se poziționează pe locul 3, cu o etapă înainte de încheierea turului de campionat.