Chindia Târgoviște, la a doua remiză în amicale! Viorel Moldovan caută formula ideală de echipă pentru retur

Chindia Târgoviște intră în linie dreaptă cu pregătirile pentru a doua parte a campionatului. Antrenorul Viorel Moldovan caută de zor formula ideală de echipă cu care să abordeze meciurile din retur. Ieri, roș-albaștrii au susținut antepenultimul test de verificare al iernii, întâlnind pe CS Mioveni.

Târgoviștenii au terminat la egalitate disputa cu argeșenii, 1-1, jucată pe stadionul “Orășenesc” din Mioveni. Chindia a deschis scorul cu argeșenii în prima repriză, prin Cristi Cherchez, dintr-un penalty (38), după care formația antrenată de Daniel Oprița a restabilit echilibrul, în actul secund, prin reușita lui Lazăr (54). Viorel Moldovan a mizat în partida cu Mioveni pe “11” alcătuit din Aioani – Martac, Dudea, Șandru, Dumitrașcu – Nisipeanu, L. Mihai, Novac, Mihaiu – Cherchez, Neicuțescu, iar în repriza a doua a apelat și restul componenților din lot. Disputa cu Mioveni a fost al șaselea amical susținut de târgovișteni în perioada de pregătire, iar bilanțul este format din 2 victorii, 2 remize și 2 înfrângeri. Sâmbătă, roș-albaștrii se vor deplasa la București pentru a susține un amical în compania lui Metaloglobus București.

Sursă foto: Facebook CS Mioveni