Chindia Târgoviște a remizat cu Dinamo București într-un ultim test de verificare

Chindia Târgoviște arată promițător înainte de startul Ligii 1. Într-un amical susținut astăzi, la Săftica, roș-albaștrii au încheiat la egalitate, 2-2, cu Dinamo București. Chiar dacă au fost conduși cu 1-0, în urma golului marcat de Dan Nistor (9), dintr-un penalty obținut de fostul jucător al Chindiei Andreas Mihaiu, târgoviștenii au restabilit egalitatea prin Leca (40), în finalul primei reprize, după care 25 de minute mai târziu au preluat conducerea pe tabelă,  după reușita semnată de Mitrovic. Mai mult de atât, la scorul de 1-0 pe roș-albi, Chindia a irosit un penalty, prin Voduț, jucător achiziționat în această vară de la Beitar Jerusalem. Pentru Dinamo, golul egalizator a purtat semnătura lui Montini, în minutul 70 al întâlnirii. Pentru Chindia, disputa cu echipa lui Eugean Neagoe a fost ultimul amical, iar luni, de la ora 18.00, în deplasare, va înfrunta pe Gaz Metan Mediaș, în prima etapă a campionatului.

Sursă foto: Facebook Dinamo București