“Bierhoff din Găești”, eroul lui FCSB

Găeșteanul Florin Tănase a fost eroul lui FCSB în meciul cu Juventus București, ce a contat pentru etapa a 20-a a Ligii I. În disputa cu Juventus, echipa lui Nicolae Dică s-a impus cu 4-0, iar jucătorul dâmbovițean a realizat “dubla”.

“Tase” a marcat primul gol în minutul 54, iar pe al doilea cu 12 minute înainte de finalul întâlnirii. Interesant a fost faptul că ambele reușite le-a realizat cu capul, fapt prin care jucătorul și-a atras imediat titulatura de “Bierhoff din Găești”. Tot în meciul cu Juventus, restul reușitelor de la FCSB au fost semnate de Gnohere și Budescu. După “dubla” cu ocupanta ultimului loc din Liga I, Tănase a ajuns la cota 8 pentru FCSB în acest sezon, fiind al treilea golgheter al întrecerii, după Gnohere (10 g) și di Mauro Gustavo (9), dar la egalitate cu Țucudean și A. Ioniță.